Vrchol ignorance z nejvyšších míst kraje

Na nejvyšší budově v Liberci, sídlu Libereckého kraje se zjevilo logo svítící daleko do kraje. Jedná se o nejjasnější světelnou reklamu v Liberci, která svítí nejméně od 20 do 24 hodin a ráno. Pohled na nápis z blízké iQLANDIE i zdola a zešikma potvrzuje, že jde o velmi výrazný zdroj světla, spíše světelného znečištění. Přes dalekohled byl více oslepující než úplněk, bylo to až nepříjemné sledovat. To vše instalováno v době, kdy jinde nevíme, kde ušetřit a zde se bavíme o nápisu svítícím naprosto zbytečně intenzivně a draze, pokud sečteme náklady na výrobu a provoz.

Na nápis upozornil jako první Martin Mašek z Liberce a reportáž o tomto nesmyslném nápisu zveřejnila 30. 9. i liberecká ČT. Cena je zde hodnocena stejně, jako že solární panely jsou zdrojem zelené energie. Nemá cenu k tomu víc dodávat. Kraj se zřejmě definitivně odchyluje od podpory šetrného a účelného svícení.

2 komentářů k “Vrchol ignorance z nejvyšších míst kraje”

  1. Joseff

    Máme šetřit každý watt a snížit teplotu topení, ale tady se plýtvat může?

  2. Martin Gembec

    Napsal jste to mnohem stručněji a výstižněji. Pod svícnem je tma, by se chtělo říct s ohledem na šetření, ale zde je bohužel pod svícnem světlo.